День рідної мови

Шість тисяч мов звучало на Землі 
У віковій невпинній круговерті: 
Жорсткі й м′які, великі і малі, 
Одні живі , а інші в царство смерті 
Вже відійшли, та крізь віки звучать, 
І в мовнім колі все ж щось означають, 
А мови, що живуть, бува кричать, 
Буває – диво-піснею стрічають.

Мова — це душа народу. Немовля з перших днів свого життя чує рідну мову від матері, а потім, підростаючи, повторює перші пестливі слова. Вони сповнені почуттям, ніби квітка нектаром.

21 лютого Україна й увесь світ відзначають День рідної мови. У кожного вона своя, та, яку передали у спадок предки, котрою будуть говорити нащадки.

З нагоди свята у СШІТ № 2 було влаштовано ряд активностей, покликаних вшанувати рідну мову кожного, відводячи чільне місце нашій рідній українській мові. Так учні старших класів писали диктант «Без мови немає народу», одинадцятикласникам було презентовано творчу роботу від однокурсника нашого випускника Максима Васильчука – @igorGavi «Наголос ГЕНГ», що суттєво допоможе у підготовці до ЗНО при запам′ятовуванні складних випадків наголошування.

Те, що українська мова багата й мелодійна, на власному досвіді переконалися й учні 5-Б класу. Вони складали речення, в яких усі слова починалися однаковою літерою. Переможцями стали Лобода Богдан, Коршак Каріна та Курченко Анастасія.

Дев′ятикласники поєднали любов до рідної мови з математикою. Вони за допомогою складних математичних розрахунків та купи цукерок створювали українські орнаменти, а потім пригощали солодкою вишиванкою усіх бажаючих.

І, врешті, зізнатися в любові до рідної мови у цей святковий день мали нагоду всі бажаючі – представники різних народів та національностей. А як зізнаєтеся в любові до рідної мови ви?))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *