Освітній процес

СШІТ № 2 — це освітній заклад, що ставить за мету забезпечення здобуття освіти понад державний освітній мінімум у поєднанні з професійною підготовкою, здійснення науково-практичної підготовки талановитої учнівської молоді шляхом залучення її до наукової, дослідницької діяльності та участі в роботі Малої Академії Наук. Не випадково учні спеціалізованої школи № 2 стають постійними переможцями міського, призерами та переможцями обласного етапів предметних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

Важливою складовою навчальної діяльності є системний об’єктивний аналіз успішності учнів. Його результати використовуються для оцінки діяльності як окремого вчителя, так і всього педагогічного колективу, дозволяють виявити слабкі сторони навчального процесу і відповідно спланувати роботу щодо усунення недоліків, є матеріалом для індивідуальної роботи як з учнями, так і з педагогами, стимулюють учнівський і педагогічний колективи для поліпшення своєї діяльності.


Матеріально-технічне забезпечення Золотоніської спеціалізованої школи № 2 інформаційних технологій

У школі функціонує 22 навчальні кабінети, зокрема сучасні кабінети фізики, хімії, біології, 1 кабінет робототехніки, обладнаний портативними комп’ютерами, 2 майстерні – технічної  та обслуговуючої праці. Усі кабінети обладнані сучасними меблями, 7 – інтерактивними дошками, 2 – інтерактивними панелями. В освітньому процесі використовується 25 ноутбуків, 12 проекторів, 2 телевізори. У СШІТ № 2 переважають електронні засоби для забезпечення наочності на уроках. До послуг учнів – спортивний зал, клас хореографії, 2 комп’ютерні класи, бібліотека, яка має підключення до мережі Інтернет, кабінет психологічної служби, медичний кабінет.

У школі працює харчоблок загальною площею 97,2 м2 із обідньою залою на 70 місць. Усіма видами харчування охоплено 100% дітей. Харчоблок забезпечено обладнанням у достатній кількості. Наявні: плита електрична 6-комфоркова – 1 шт., шафа для смаження – 1 шт., м’ясорубка електрична – 1 шт., холодильне обладнання – 4 од., марміт – 1 шт., кондиціонер; потребують заміни раковини, є необхідність у придбанні нового обладнання.

Заклад освіти має власне радіо.

Обладнано 2 навчально-комп’ютерні класи (наявна техніка одного кабінету потребує заміни). Робочі місця вчителів в учительській кімнаті оснащені ноутбуками.

До послуг учнів також новий спортивний майданчик із сучасним покриттям та огорожею довкола задля максимального комфорту та безпеки дітей.

Загальна площа всіх приміщень 2356 м2. 

Бібліотечний фонд налічує: всього примірників – 12 980 шт., з них художня  та методична література – 5661 шт.,  підручники – 7319 шт.


Контингент учнів та кадровий резерв

У СШІТ № 2 навчається 488 учнів.

Освітній процес забезпечують 41 педагог (1 учитель-сумісник), із них:

12 – мають педагогічне звання «учитель-методист»;

10 – педагогічне звання «старший учитель»;

28 – мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

4 – «Спеціаліст І категорії»;

2 – «Спеціаліст ІІ категорії»;

7 – «Спеціаліст».


Створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування

У закладі освіти створено певні умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами:

•   теплі, затишні, ошатні класні кімнати на першому поверсі;

•   внутрішні туалети;

•   майстерні на першому поверсі;

•   наявний елементарний пандус для колісних крісел;

•   освітній процес у разі потреби забезпечується навчальною, методичною та науковою літературою на паперових та електронних носіях завдяки фондам шкільної бібліотеки;

•   для якісного соціально-психологічного та психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами, батьків та педагогів у штаті є посади практичного психолога, соціального педагога.