Правила поведінки здобувачів освіти

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1. Правила поведінки для здобувачів освіти базуються на законах України та  Статуті школи.

2. Булінг –  недопустима форма поведінки в школі та за її межами. У пріоритеті школи – повага до кожного.

3. Учні дбайливо ставляться до шкільного майна та майна інших здобувачів освіти, несуть  повну відповідають за його збереження, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

4. Учні не приносять на територію школи зброю та вибухові, вогненебезпечні речовини, спиртні напої, сигарети, електронні сигарети, наркотики.

5. Поза межами школи учні поводяться так, щоб не принижувати свою гідність та честь освітнього закладу.

6. За порушення  Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності (до них можуть бути застосовані такі стягнення: усне зауваження, розгляд ситуації з учнем та з батьками на засідання Ради профілактики, відшкодування батьками завданої учнем матеріальної шкоди).

ІІ. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

1. Здобувач освіти приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, не запізнюючись та маючи при собі все необхідне навчальне приладдя.

2. Залишати територію школи під час освітнього процесу можна лише з дозволу педагогів або медичної сестри та після узгодження з батьками.

3. У разі пропуску занять учень зобов’язаний надати класному керівнику медичну довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

4. Учні можуть користуватися гаджетами під час освітнього процесу лише з навчальною метою та за погодженням з учителем.

5. Учні активно працюють на уроці, при цьому не заважають іншим учасникам освітнього процесу, дотримуються правил поведінки, визначених на конкретному занятті.

6. Дотримуватися правил ведення діалогу.

7. Учні виконують домашні завдання у визначені терміни.

8. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Звільнені від занять фізкультурою обов’язково присутні в залі.

9. Під час перерви учні підтримують чистоту і порядок на своєму робочому місці, виконують вимоги чергового вчителя, вільно пересуваються територією школи, окрім тих місць, де заборонено перебувати в цілях безпеки.

ІІІ. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

1. До школи  учні приходять в одязі, визначеному Статутом школи.

2. Для уроків фізичної культури та трудового навчання обов’язкова спеціальна форма.

3. Перебувати в освітньому закладі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

4. Дівчаткам рекомендовано не зловживати косметикою і великою кількістю прикрас. Довжина та форма нігтів має бути класичною, а волосся – зібраним.

ІV. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

1. Необхідно дотримуватися правил безпеки життєдіяльності як під час уроків, так і після їхнього закінчення, не здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я.

2.  Під час перерв не можна залишати приміщення освітнього закладу, самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

3. Неухильно дотримуватися  правил пожежної безпеки, вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності під час занять та користування  навчальним та спортивним обладнанням.

4. Пам’ятати, де знаходяться запасні виходи із приміщення. Що б не сталося, намагайтесь не піддаватись паніці, адже це може врятувати  життя. 

5. Пам’ятати про правила поводження з невідомими предметами: не підходити, не чіпати, не відкривати, повідомити дорослих.

6. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації, необхідно звернутися до дорослих або до відповідних служб. Не намагатися вирішити проблему самостійно.

7. При надзвичайній ситуації уважно слухати вказівки вчителів. Не говорити, щоб чути вчителя; не бігти, щоб не постраждати; не штовхатися, щоб не постраждали інші; не повертатися, щоб залишитися в безпеці.

8. У натовпі йти в напрямку потоку людей, не повертати й не бігти.

9. Пам’ятати номери екстрених служб:

101 – пожежна допомога;

102 – поліція;

103 – швидка допомога;

104 – аварійна служба газу.

10. Завжди дбати про власне здоров’я і безпеку та людей, які оточують.

ЦІ ПРАВИЛА РОЗПОВСЮДЖУЮТЬСЯ НА ВСІХ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ І Є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ ДЛЯ ВИКОНАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЗАКЛАДУ.